Blackeberg Basket + Supporter.se = Sant

Blackeberg Basket + Supporter.se = Sant

Vi kan stolt meddela att vi är en av de första föreningarna som har fått till ett samarbete med Supporter.se. Vi tror att partnerskapet kommer gynna vår klubb positivt med att bringa löpande finansiella medel till vår föreningskassa.

 

Supporter.se är en ny och unik spelförmedlare som ger tillbaka pengar till idrotten. Så mycket som 5-15% av de anslutna spelbolagens månatliga intäkter från oddsspel går via supporter.se tillbaka till klubben.

Supporter.se är den enda spelförmedlaren som ger idrottsföreningar möjlighet att tjäna pengar utan att sälja något. Några av de mer namnkunniga spelbolagen är knutna till supporter.se så i många fall behöver den som spelar inte ens byta spelbolag för att vara med i Supporter.se

Det här kan du som föreningsmedlem göra för att hjälpa din klubb:

 • Dela Supporter.se på
  • Facebook
  • Twitter
  • Mejl
  • Websida
  • Andra kanaler som kan gynna din klubb

Viktigt att nämna är att pengarna som betalas ut aldrig tas från dina vinster utan det enda som förändras är att din förening får mer pengar att utveckla verksamheten med.

Just nu ger vi även 20 kr direkt till klubben när du kommer igång!

Gå till Supporter.se för att läsa mer eller registrera dig

Besök vår egen sida på Supporter.se!